Aplikace produktů

Aplikace produktů

top_imageMonitorování odpadních vod papírenského stroje
Firma M-REAL HUSUM v severním Švédku vyrábí křídový a nekřídový bezdřevý papír na třech papírenských strojích. Čistá voda z čerpadel pro vakuové boxy je míchána s odpadní vodou, která obsahuje vlákno. Množství pevných částic obsažených v tomto směsném proudu se může významně měnit. Abychom se vyhnuli zahlcení čističky odpadních vod, tento průtok musí být monitorován a řízen na různých místech, podle přesné hodnoty obsahu pevných částic.
-Zobrazit více...
img
Aplikace
Pro plynulé monitorování průtoku vody při výrobě papíru jsou optické senzory firmy CERLIC instalovány na každý papírenský stroj. Při nízkých vykazovaných údajích o množství usazené látky teče voda zpět do výroby, ale při vysokých hodnotách je přesměrován do čističky odpadních vod. S touto funkcí není čistička odpadních vod zbytečně zatěžována. Průtok je automaticky sepnut do čističky, když hodnoty usazené látky překročí 50mg/l. Tradiční senzory si s touto aplikací neporadí, protože průtok obsahuje směs zbytků vláken a plnidel.
Zobrazit více...
img
Výsledky
Průběžné měření obsahu pevných částic v odpadní vodě z papírenského stroje zbytečně nezatěžuje čističku odpadní vody. Graf ukazuje příklad, kdy je limit překročen a průtok automaticky nasměrován do čističky odpadních vod.
Zobrazit více...

Reference

Máte dotaz? Kontaktujte nás

Přímý kontakt:

Ing. Petr Čerňava
+420 558 640 217
+420 602 516 366
Ladislav Marhevský
+420 558 640 215
+420 603 503 413

Zaregistrujte se k odběru novinek

Řízení a logistika

Přidejte se mezi naše spokojené klienty

Teva
Vrstva-18
Vrstva-19
Vrstva-21
Vrstva-20
Vrstva-22

Certifikáty

Nenašli jste, co jste potřebovali? Zavolejte na 558 640 211 a my vám poradíme.